Dobór oprawek okularowych?

 
Dobór oprawek okularowych?

Dobór oprawek okularowych

Dobór odpowiednich oprawek okularowych jest niezwykle ważny. Dopasowane okulary nie tylko zapewniają komfort widzenia, ale również wpływają na nasze samopoczucie i na to jak jesteśmy odbierani przez innych. W jaki sposób wybrać zatem oprawki tak, aby dobrze leżały na twarzy? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

 Zacznijmy od początku

Na samym poczatku warto się chwilę zastanowić. Jakie są nasze ideały okularów, które modele nam się podobają? Jaki mamy styl życia i pracy? Czy szukamy jednej uniwersalnej pary? Może warto zainwestować w kilka par na różne okazje? Jeśli często macie oficjalne spotkania w pracy, a do tego intensywnie uprawiacie sport i jeszcze w każdy weekend pracujecie w warsztacie stolarskim to jedna para może nie wystarczyć. Dlatego tak ważny jest wywiad i rozmowa, która zostanie preprowadzona w każdym profesjonalnym salonie optycznym. 

 

Na co zwrócić uwagę już podczas przymierzania?

Zakładając oprawki daj sobie chwilę czasu. Nie zdejmuj ich po dwóch sekunadach. Zapewne w nowym wydaniu, będziecie się czuli nieswojo, ale warto się sobie przyjrzeć. 

Popatrz jak układaja się oprawki względem brwi - powinny tworzyć piękną linię, nieco poniżej. Zakrywanie ich okularami albo wynoszenie oprawy powyżej brwi nie każdemu służy (jest teraz taka moda na oprawy oversize jednak wiadomo moda nie każdemu pasuje). 

Zwróć uwagę na odległość od  policzków - błędem jest opieranie się o nie. Nie powinnno dochodzić do sytuacji, gdy oprawka jest tak duża, że osadza się na policzkach. W tym miejscu powinna być choć minimalna przerwa dla utrzymania odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie, zmniejszeniu problemu z parowaniem okularów.

Czy zauszniki nie cisną w skronie? Zadzieje się  tak, gdy wybraliśmy za małą oprawkę. O ile, dobry optyk jest w stanie je minimalnie rozszerzyć i dać fajny efekt, o tyle przy ewidentnie za małym rozmiarze nawet profesjonalista nie zdziała cudów. Zapytaj wtedy o większy format, niektóre marki produkują ten sam model w kilku rozmiarach.

Co więcej? Jak leżą na nosie? Wysokość i głębokość osadzenia na nim dopracuje optyk, jednak to czy będą dla Ciebie wygodne, lekkie to już Twoja decyzja. 

Od strony modowo - technicznej powinno się również zwrócić uwagę na kształt twarzy, odcień skóry i włosów. Nie od dziś wiadomo, że jednym osobom jest lepiej w ostrych barwach, podczas gdy innym w pastelowych. Dlatego nie bój sie mierzyć i patrzeć jak zachowuje się Twoja skóra? Czy nie uwidaczniają się niedoskonałości skóry, nie przybiera zbyt różowego koloru, a może nabiera smutnej barwy? Wtedy wiadomo, że wybór jest niekorzystny.

Sporo tego, ale to wszystko składa się na Wasze zadowolenie z wyboru. 

 

Pamiętajcie!

W naszym salonie zespół zna te wszystkie zasady i Wy już nie musicie o nich pamiętać. Przyjdźcie i zobaczcie jakie mamy dla Was ciekawe rozwiązania . 

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00