Kiedy należy wymienić okulary ?

 
Kiedy należy wymienić okulary ?

 

Kiedy należy wymienić okulary?

 

Kiedy kupujemy nowe okulary, myślimy „o, wreszcie będę miał okulary na lata”, „mam spokój ze słabym widzeniem na długo” itp. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ po profesjonalnym badaniu, soczewki są odpowiednio skorygowane, a oprawy dobrane do nas pod każdym względem, co tu dużo mówić — wreszcie jest komfort i wygoda.Takie reakcje klientów są bardzo częste w naszym salonie i dają nam ogrom satysfakcji. Widzimy, że wszystko przebiegło na najwyższym poziomie. Kiedy więc powinniśmy się znowu zobaczyć? Kiedy przyjdzie czas na wymianę okularów? Jaki jest czas, w którym te obecne będą dawały taki komfort?
 

No cóż, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny. Zgodnie można powiedzieć, że wymiana powinna nastąpić nie rzadziej niż co 2 lata, jest to już ta górna granica, która gwarantuje nam jakość soczewek i ich powłok. Daje nam to pewność, że nasze oczy są dobrze zaopiekowane. A na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę wcześniej? Co powinno nas zaniepokoić? Z czym zwrócić się do optyka?

 

 

Złe widzenie

 

Nie warto wmawiać sobie, że słabe widzenie w dotychczasowych okularach to nic i że jeszcze nam posłużą. Źle do korygowane soczewki mogą nam zdziałać więcej złego niż dobrego. Negatywnie wpływają na nasz komfort życia, pracę i bezpieczeństwo. Mogą wpływać na pojawienie się bóli głowy, powodować ogólne rozdrażnienie i złe samopoczucie. Już chyba nie musimy wspominać o tym, że może dojść do wypadku w pracy czy podczas kierowania samochodem, gdy jest zaburzona ostrość widzenia. Należy pamiętać, że przed każdą wymianą okularów należy przeprowadzić pełne badania wzroku, nie opierać się jedynie na badaniu komputerowym.
 

Zniszczone szkła

 

Kolejnym powodem, kiedy należy odwiedzić swojego optyka są porysowane, wyszczerbione czy pęknięte soczewki. Znamy już chyba większość patentów, klientów salonów optycznych, na samodzielne naprawienie soczewek, jednak wierzcie nam — nie tędy droga. Klejenie, polerowanie czy wiązanie ich sznurkiem nie jest dobrym rozwiązaniem tej sytuacji. Uszkodzona soczewka może być niebezpieczna — łatwo może stracić kolejny odłamek i wpaść do oka. Porysowane powłoki, tracą swoje właściwości i nie chronią już wzroku. Nie ma co zwlekać. A może optyk zaproponuje Wam jakieś zaskakująco dobre rozwiązanie tej sytuacji? Sytuacje są bardzo różne i rozwiązania również, zawsze warto zapytać.
 

Uszkodzone oprawy

 

Sytuacja analogiczna do tej powyżej. Uszkodzone oprawy nie, spełniają już swojej roli tak jak powinny. Naderwane flexy, zgubione śrubki, ułamane zauszniki, pęknięte fronty czy oberwane noski są najczęstszymi uszkodzeniami, jakie pojawiają się u użytkowników okularów. Zanim samemu zacznie się przy nich majstrować, warto udać się do swojego optyka i zapytać co się da z nimi zrobić. Czasem to jakaś błahostka i wymaga tylko drobnej naprawy. Dobry optyk, który jest specjalistą w swoim fachu, nie boi się możliwych do wykonania napraw. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze są one możliwe. Czasem wymagają wymiany części lub całości oprawy. Nie wszystko niestety jest do zrobienia. Natomiast gdy ktoś bez spojrzenia nawet na usterkę mówi, że „nie da się” to zalecamy zmianę takiego sprzedawcy na prawdziwego optyka.
 

Rośniemy

 

Podobnie jak z ubrań, tak i z opraw się wyrasta — zwłaszcza dzieci. Rosną dość szybko, zmienia się wielkość głowy, rozstaw źrenic, odległość uszu. Niestety okulary nie są z przysłowiowej gumy, nie da się ich rozciągać w nieskończoność. Cóż dorośli również czasem zmieniają swój rozmiar nie da się ukryć, że znacząca zmiana wagi (na plus czy na minus) może spowodować, że nie tylko będzie kłopot z dopięciem spodni w pasie, ale również z wygodnym użytkowaniem okularów. Pewnie zauważyliście, że na każdej oprawie jest podana jej wielkość — wiele modeli jest dostępnych w różnych rozmiarach, może i ten Wasz ulubiony jest produkowany w innej wielkości i wymiana oprawy na nową nie będzie aż takim smutkiem?
 

Zmiana stylu życia/pracy

 

Bardzo istotny powód wymiany okularów to zmiana stylu życia czy pracy może wiązać się to z nowymi wymaganiami, jakie stawiacie przed swoimi okularami. Przykład? Praca przy komputerze wymaga innego zakresu widzenia niż praca w terenie. Uprawianie triathlonu wymaga innych okularów niż spacer. Twoje dotychczasowe soczewki, mogą nie być wystarczające dla nowych warunków.
 
Niezależnie od wszystkiego zawsze, gdy macie wątpliwości, warto zawitać do optyka i podpytać. Tutaj chodzi o Wasz wzrok! Razem ze specjalistą, możecie opracować najlepszy plan działania — wywiad zmiany preferencji co do wymagań, profesjonalne badanie, szacowany koszt wymiany czy zakupu nowych soczewek i opraw, to wszystko warto wiedzieć, aby podjąć dobre działania w odpwoiednim czasie. 
 
 
 
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00