Oko na polaryzację

 
Oko na polaryzację

Pozostajemy w tematyce związanej z porą letnią, a więc słońcem i ochroną oczu przed promieniowaniem  ultrafioletowym. Kupując okulary przeciwsłoneczne, czasami słyszymy, że mają one filtr polaryzacyjny. Co to właściwie jest i czy na pewno jest nam potrzebny?

Oczywiście możemy się bez niego obejść, bowiem nie jest to najważniejszy komponent w okularach przeciwsłonecznych. Ważne, by takie okulary zawierały przede wszystkim filtr UV 400, dzięki któremu odcięte jest szkodliwe promieniowanie. Natomiast sama polaryzacja nie chroni naszych oczu. Ponadto można ją zastosować jedynie w barwionych soczewkach, nigdy w przejrzystych. Ale! Jeśli ktoś nosił okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, wie, że do dobrego szybko się można przyzwyczaić i trudno mu będzie bez tego funkcjonować.

Na czym polega owe dobro? Filtr polaryzacyjny może być umieszczony
w środku soczewki lub na jej zewnętrznej stronie. To drugie rozwiązanie może mieć wpływ na delikatną zmianę koloru powłoki lustrzanej, o ile zdecydujemy się na takie połączenie, czyli polaryzacja i lustro na soczewce okularowej. Natomiast w soczewkach barwionych nie ma ona absolutnie wpływu na kolor barwienia.

Główną funkcją polaryzacji to likwidacja odblasków. Powstają one na skutek odbić wiązek światła od powierzchni płaskich, np. szyb i masek samochodowych, asfaltu, tafli wody itp. Taka odbita wiązka światła staje się rozproszona i może nas oślepić. Usuwając odblaski, wyraźniej widzimy kontury oraz kolory, nie mamy wrażenia zamglenia. Rewelacyjnie sprawdza się u kierowców podczas prowadzenia auta w słoneczne dni, jak i na wakacjach nad morzem lub jeziorem. W zaśnieżonych górach najlepiej wybrać właśnie tę opcję - polaryzacja plus powłoka lustrzana – wyeliminowane są wtedy, zarówno odbicia światła jak i efekt olśnienia, dzięki czemu widzimy wszystko bardzo wyraźnie.

My z pełnym przekonaniem polecamy okulary z polaryzacją. Sami przetestowaliśmy różne rozwiązania i jednogłośnie potwierdzamy, że filtr polaryzacyjny poprawia jakość widzenia. Testowaliśmy okulary przeciwsłoneczne firmy Polaroid, jesteśmy bardzo zadowoleni, dlatego są one dostępne w naszym salonie, do którego odwiedzenia nieustannie serdecznie zapraszamy.

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00