Oko na słońce

 
Oko na słońce

Przed nami lato, które, mam nadzieję, będzie nas rozpieszczać słonecznymi dniami. Taka pogoda sprzyja organizowaniu czasu na świeżym powietrzu. Ma to na nas zbawienny wpływ – poprawia się nasza forma psychofizyczna. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie, bowiem promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce są bardzo szkodliwe dla naszej skóry oraz oczu.

 

 

 

 

 

 

Soczewki w takich okularach to bardzo istotna kwestia. To one najbardziej wpływają na ochronę naszych oczu. Bardzo ważne jest, by zawierały odpowiednie filtry UV oraz kategorię 3 barwienia. Wyższa kategoria potrzebna jest osobom, które przebywają w terenie dużego nasłonecznienia, np. wysoko w górach. Niższa kategoria niż 3 może się niestety nie sprawdzić.

Dodatkowo genialną funkcję ma filtr polaryzacyjny, stosowany po to, by likwidować wszelkie odblaski od powierzchni płaskich. Filtr taki porządkuje odbite światło wpadające do soczewki okularowej, dzięki czemu nie mamy efektu oślepienia. W naszym salonie dostępne są okulary firmy Polaroid, która jako pierwsza wprowadziła na rynek filtr polaryzacyjny.

Pamiętajmy też, że osoby noszące okulary korekcyjne mogą mieć tę samą korekcję w okularach przeciwsłonecznych. Kolorystyka barwienia oraz jego sposób – pełne lub gradalne, daje możliwość stworzenia idealnego i indywidualnego produktu. Dodatkowo zamontowanie takich soczewek jest możliwe w większości opraw przeciwsłonecznych dostępnych w salonach optycznych.  

Istnieje wiele rozwiązań dotyczących ochrony oczu przed promieniowaniem UV, tym bardziej, że taką ochronę należy stosować przez cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem pory wiosennej i letniej. Dlatego serdecznie zapraszamy do naszego salonu, by szczegółowo porozmawiać o indywidualnych rozwiązaniach.

 

Do zobaczenia 

 

 

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00