Oko na wzrok

 
Oko na wzrok

Niedawno braliśmy udział w imprezie „Dni Pruszkowa”. Dołączyliśmy do jednej z akcji charytatywnych i zaoferowaliśmy zrobienie badań przesiewowych – komputerowe badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Uczestnicy eventu chętnie do nas podchodzili, by zweryfikować ostrość wzroku. Oczywiście nie były to najlepsze warunki na tego typu badanie, jednak mogliśmy wychwycić ewentualne problemy związane z ostrym widzeniem i poinformować o tym zainteresowanego. To doświadczenie ugruntowało nas w przekonaniu, jak ważne jest regularne badanie wzroku i jak niewielu ma tego świadomość.

Kontrola ostrości wzroku powinna odbywać się raz w roku i zawsze wtedy, gdy zauważamy jakiekolwiek problemy z dobrym widzeniem czy to w dali, czy w bliży. Żyjemy w czasach cyfryzacji rzeczywistości – ilość urządzeń wokół nas emitujących szkodliwe niebieskie światło jest ogromna. Spędzamy godziny, wpatrując się w monitory, co niestety ma negatywny wpływ na wzrok. Częstymi objawami nadwyrężenia oczu są bóle głowy, łzawienie, szczypanie oraz suchość oka. Patrząc wiele godzin w ekran komputera, czy innego urządzenia z wyświetlaczem, na którym pracujemy, zapominamy o mruganiu. Przez to film łzowy, który stanowi ochronę gałki ocznej, zostaje przerwany.

Regularne badanie ostrości wzroku jest istotne również ze względu na wiek. Korekcja zmienia się przez całe życie – jeśli jesteśmy krótkowzrocznym dzieckiem, wada wzroku będzie postępować w okresie dojrzewania i w pewnym momencie się zatrzyma. Jednak już po 36 roku życia zaczynamy mieć problem z ostrym widzeniem w bliskich odległościach. Jeszcze kilkanaście lat temu kwestia ta dotyczyła osób po czterdziestce. Zjawisko to nazwane jest prezbiopią, a mniej subtelnie starowzrocznością i polega na zmniejszeniu zdolności akomodacyjnych oka, przez co mamy np. trudności z czytaniem - "dobry wzrok tylko ręce za krótkie" ;)

Badanie w gabinecie okulistycznym lub u wykwalifikowanego optometrysty powinno stać się naszym obowiązkiem, ze względu na różnorodność problemów, jakie obecnie napotykają nasze oczy. Pamiętajmy również, że zwykłe badanie komputerowe nie powinno być podstawą do zrobienia okularów korekcyjnych. Pokazuje ono tylko kierunek, w którym podąża badający przy użyciu specjalistycznego sprzętu w odpowiednio dostosowanych warunkach.

W naszym gabinecie mamy świetne urządzenia, jeszcze lepsze warunki a przede wszystkim bardzo dobrego fachowca, który doskonale sprawdza się w swojej roli. Dlatego z czystym sumieniem zapraszamy do nas na badanie ostrości wzroku.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00