Pierwsze okulary ? Co warto wiedzieć?

 
Pierwsze okulary ? Co warto wiedzieć?

Pierwsze okulary – co warto wiedzieć?   Czeka Cię noszenie okularów? Nie wiesz jakie szkła będą odpowiednie dla Ciebie? Które oprawki wybrać? Czy przywykniesz do noszenia czegoś na nosie? A może od razuwyrać soczewki? To tylko niektóre z pytań, które dręczą wielu nowych użytkownikó okularów. Postaramy się odpowiedzieć na te wątpliwości w artykule.

 

Krótki poradnik dla początkujących okularników, w którym odpowiadamy, co warto wiedzieć przed wyborem swoich pierwszych okularów.

Czy napewno potrzebujesz okularów?
Czytanie gazety czy dostrzeżenie numeru, jadącego autobusu jest dla Ciebie coraz większym problemem? Tablice rejestracyjne samochodu przed Tobą są niewyraźne? A może nawet zmieniłeś czcionkę w telefonie na większą, żeby wreszcie komfortowo czytać wiadomości?  Oznacza to, że prawdopodobnie okulary są właśnie dla Ciebie. Inaczej to ujmując, okulary są dla wszystkich z nas, którzy widzimy różnicę w jakości widzenia w stosunku do wcześniejszego czasu. W okulary warto się również zaopatrzyć, gdy pracujemy wiele godzin w ciągu doby przed ekranem komputeraz/ tabletu czy telefonu, nawet jeśli nie mamy wady wzroku.


Udaj się na wizytę do optyka jeśli:

 

 • źle widzisz z daleka lub bardzo bliska 
 • odczuwasz zmęczenie oczu, cierpisz na bóle głowy i suchość gałki ocznej
 • zdecydowanie większą część tygodnia spędzasz przezkompterem czy tabletem
 • jazda samochodem wymaga od Ciebie zdecydowanie większgo wytężenia wzroku niż wcześniej
 • jesteś po 40stce

 

Jak wybrać oprawki i szkła?
Najważniejsze w tym wyborze są soczewki, potocznie nazywane szkłami. DOpiero jako drugie w kolejności są oprawki. WIadomo, że wybór odpowiednich oprawek ma bardzo duże znaczenie ponieważ chcemy w nich wygladać ładnie, chcemy aby były wygodne itd. Jednak tak naprawdę to właśnie soczewki odpowiadają za korekcję naszego widzenia i dlatego do tego wyboru powinniśmy się przyłożyć.

Nigdy nie kupuj okularów "na oko" mierząc byle jakie, gotowe wersje na bazarze lub w sklepie w nie wyspecjalizowanym. To jaką korekcję mamy i jakie wszelkie parametry powinny być ustawione  w każdym z naszych oczu, powie nam profesjonalnie wykonane badanie, a w zasadzie wykonujący je - optometrysta. Nawet kupując każdą kolejną parę okularów (o ile nie było to miesiąc czy dwa temu ) warto poprzedzić badaniem wzroku. Korekcja potrafi się dość szybko zmieniać i okulary, które były idealne rok temu, aktualnie już takie mogą nie być.

Badanie wzroku w salonie optycznym jest

 • stosunkowo krótkie
 • bezbolesne
 • bezinwazyjne
 • ważne 

Optometrysta podczas badania poza pomiarami zada Ci wiele pytań o Twój styl życia, pracę, hobby dzięki czemu uda mu się dobrać rodzaj soczewek idealnych dla Ciebie. Dowies się czy potrzebujesz soczewek :

 • dla  daleko czy krótkowidzów
 • soczewek progresywnych 
 • do pracy przy komputerze ze specjalną powłoką
 • do jazdy autem
 • dowiesz się również jakie powłoki dla Ciebie będą najlepsze np.tzw ślizka ułatwiająca czyszczenie

Wybór oprawek ma wielkie znaczenie nie tylko w kwestii urody czy samopoczucia. Występują pewne korekcje wzroku, które mają wymagania odpowiednich oprawek, tak aby soczewki  w nich osadzone były stabilne, bezpieczne i przy tym ładnie wyglądały.

 

A może odpuścić sobie okulary i kupić soczewki kontaktowe?
Zacznijmy od tego, że dobór odpowiednich soczewek powinien odbywać sie jedynie przez wyspecjalizowanego optometrystą lub kontaktologa.

Soczewki kontaktowe niestety nie zastąpią okularów, ale mogą czasami nam ułatwić życie. Warto mieć taką alternatywę i czasami się nimi posiłkować. Niestety wielu ludzi ma problemy z ich noszeniem chociażby przy stanach zapalnych, wzmożonej alergii czy chociażby ze względu na problemu z ich aplikacją. Dlatego warto się zainteresować tym tematem wcześniej niż w dniu wielkiego wyjścia na długo wyczekiwaną galę. 

 

Co z okularami latem?

Jest kilka możliwośći. Nowoczesne rozwiązania są tak szerokie, że każdy znajdzie opcje dla siebie. Podczas wizyty u optyka, zapytaj o okulary przeciwłonecze z korekcją lub o okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi. Sprawdź, która opcja będzie wygodniejsza dla Ciebie. 

 

A jakie oprawy wybrać?

Wybór ten zależy od kilku czynników.

 • Twojego stylu życia (np.modele modowe od Eva Minge, Tous, Guess)
 • rodzaju pracy ( oficjalne/eleganckie modele od Caroline Abram czy Ana Hickmann)
 • upodobań (jak ulubiona Twoja marka np Porsche czy konkretny kolor dostępny w wybranych modelch). 
 • twojego kształu i budowy twarzy, odcienia skóry itd ale o tym wszystkim powie Ci profesjonalna obsługa w salonie

 

Wydaje Ci się, że tego wszystkiego jest za dużo? Nie martw się! Daj sobie pomóc i udzielić profesjonalnych rad i odpowiedzi na wszelkie pytnia. W naszym salonie Oko Na Oko czeka na Ciebie wykwalfikowana kadra, która nie zostawi Cię bez pomocy. Wieloletnie doświadczenie w optyce i optometrii, produkcji okularów, doborze i tworzeniu spersonalizowanych opcji to nasza specjalność. 

Zapisz się na badanie wzroku i dobór okularów już dziś! Nie odkładaj tego na później - Twój komfort dobrego widzenie jest najważniejszy!

Zadzwoń i umów się pod numerem telefonu 530-666-355 

Czekamy na Ciebie.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00