Poproszę zwykłe okulary do czytania. Zwykłe czyli jakie?

 
Poproszę zwykłe okulary do czytania. Zwykłe czyli jakie?

 

Przychodzi klient do salonu i od progu mówi:
- Zwykłe okulary do czytania poproszę.
- Zwykłe czyli jakie? - dopytuję
- A to są różne?
I tu zaczyna się cała historia .

 

 

U zdecydowanej większości z nas w pewnym okresie życia pojawia się problem z czytaniem drobniejszego tekstu. Oznacza to nic innego jak słabnięcie naszej akomodacji. Akomodacja to zdolność zmiany mocy układu optycznego oka, tak aby uzyskać wyrażne widzenie niezależne od odległości. Niestety wraz z wiekiem zdolność ta słabnie, co powoduje, że przedmioty widziane z bliska ulegają rozmyciu. Stan ten nazywamy presbiopią. Proces ten zaczyna być odczuwalny około 40 roku życia.

 

 

Aby komfort życia nie uległ pogorszeniu i nadal wszystko widzieć dobrze, należy udać się najpierw na badanie wzroku do optometrysty, a następnie wykonać okulary. Wybierając swoje pierwsze okulary „do czytania” lub "do czytania i do chodzenia" warto wiedzieć jakie są możliwe rozwiązanie:

 


Soczewki z antyntyrefleksem
– okulary do czytania z powłoką z antyrefleksem zniwelują odbicia powstałe w soczewkach, spowodują, że więcej światła dotrze do naszego oka a powstały obraz będzie bardziej kontrastowy.

 

Soczewki z powłoką Blue- soczewki z tą powłoką będą idealne dla osób, które dużo korzystają z telefonu czy tabletu ponieważ odbijają około 25% szkodliwego światła niebieskiego. 

 

Soczewki relaksacyjne – soczewki te posiadają strefę z dodatkową mocą, która wspiera wytężoną akomodację lub zastępuje jej braki we wstępnym stadium. Podczas korzytania z soczewek relaksacyjnych można odczuć poprawę w przypadku tzw. "zmęcznego oka".

 


Soczewki do pracy w pomieszczeniu
- popularnie nazywane soczewkami biurowymi. To idealnym rozwiązanie dla osób wymagających widzenia na odległości bliskie i pośrednie. Soczewki te będą komfortowym wyborem w pracy w pomieszczeniu (praca z dokumentami na biurku plus praca z komputerem). Należy pamiętać, że nie wolno (!) używać tych soczewek do jazdy samochodem (dalekie odległości patrzenia).

 


Soczewki progresywne – okulary progresywne są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują już dobrego widzenia w każdej odległości dali, bliży i odległości pośredniej. Nie ograniczają nas w życiu codziennym, a korzystanie z nich jest komfortowe. Do wyboru są różne konstrukcje mniej lub bardziej zaawansowane technologicznie, dzięki czemu z łatwością dobierzemy rozwiązanie idealne dla każdej indywidualnej osoby. Jeśli lubisz czytać książki w pozycji leżącej to miej drugie- jednoogniskowe okulary tylko do czytania.

 


Jak sami czytacie, możliwości jest wiele w zależności od potrzeb. Niektórzy bedą potrzebowali jedynie okularów do czytania, zakładanych na kilka godzin dziennie, podczas gdy inni już będą mieli większe wymagania. Nie jest to zależne od pacjenta, więc nie ma się co wstydzić i opierać przed badaniem. Im szybciej skontrolujemy wzrok i zaczniemy działać, tym lepiej dla oczu. Żyjemy w takich czasach, że zdecydowana większość z nas potrzebuje okularów szybciej niż nasi rodzice czy dziadkowie.

 

 

Nie zwlekaj - już dziś umów się na wizytę do naszego salonu, gdzie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości. W profesjonalnie wyposażonym gabinecie wykonasz badanie u certyfikowanych specjalistów, a doboru oprawy wykonasz pod okiem wyszkolonego personelu.

Zadzwoń 530-666-355 .

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00