Wszelkie obserwacje, badania i spostrzeżenia mówią jasno – jesteśmy przyklejeni do ekranów telewizorów, laptopów i telefonów! Sposób pracy – praca w biurze, życia i spędzania wolnego czasu niestety często kieruje nas do elektroniki. Jeżeli nie możemy wyeliminować ekranów cyfrowych z naszego życia, sprawmy aby były jak najmniejszą szkodą dla naszego wzroku. Dobre widzenie to podstawa naszego funkcjonowania.

Chwila wprowadzenie w podstawy.

Zacznijmy od akomodacji oka – jest to mechanizm fizjologiczny, dzięki któremu wyraźnie widzimy przedmioty, które są blisko nas (praca przy komputerze czy gra na telefonie). Proces ten jest automatyczny i odpowiada za niego mięsień rzęskowy – w praktyce mówiąc im bliżej patrzymy, tym większe napięcie pojawia się na mięśniu. Długotrawałe spinanie mięśnia kilugodzinnym wpatrywaniem się w bliskie przedmioty może prowadzić do jego nieprawidłowego działania i dysfunkcji akomodacji. Efektem czego jest zamazywanie się nam obrazu, występowanie bólu oczu i głowy, napięcie i zmęczenie w obrębie głowy, które towarzyszą praca w biurze.

Światło niebieskofioletowe z ekranów

Dzięki załamywaniu się światła widzimy świat na kolorowo. Niestety jego składowe działają na nasz organizm negatywnie -promieniowanie UV i światło niebieskofioletowe. I właśnie to ostatnie ma zły wpływ na nasz tzw. rytm dobowy. Zaburza naszą zdolności do koncentracji. Jest jednym z czynników zwiększających ryzyko występowania zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

Nie mrugasz

Mruganie jest bardzo ważne -umożliwia odświeżenie filmu łzowego na powierzchni oka. Czyli łzy są rozprowadzane po oku, dzięki czemu zapobiegamy wysychaniu i podrażnianiu oczu. Przyjmuje się, że w normalnych warunkach mrugamy 15 – 20 razy na minutę. Sytuacja ma się zupełnie inaczej przy pracy z monitorem? Podczas korzystania z ekranów mrugamy mniej więcej dwa razy rzadziej – zwłaszcza z momentach skupienia (szukając błędu w tekście, analizujać tabelę danych czy wyczekując puktu kulminacyjnego w filmie).

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
– zmęczenie oczu
– niewyraźne widzenie
– bóle głowy
– suchość oczu

W takiej sytuacji należy zacząć działać i nie czekać, aż sytuacja się znacznie pogorszy. Koniecznie udaj się na badanie wzroku i skonsultuj swój przypadek. Nawet jeśli nie masz wady wzroku, istnieją specjalne soczewki, które dają ulgę w pracy z komputerem.
Pamiętaj! Nie ma jednych uniwersalnych soczewek dla każdego. Aby dobrać odpowiednie rozwiązanie nasz optometrysta przeprowadzi z Tobą obszerny wywiad o Twoim systemie pracy i życia, tak aby dowiedzieć się, które rozwiązanie będzie najlepsze. Umów się wygodnie na badanie wzroku przez ten kalendarz.

A jak możesz sobie pomóc już w tej chwili?
1. Stosuj zasadę 20/20/20 czyli co 20 minut spójrz przez 20 sekund na odległość 20 metrów w dal ( za okno naprzykład) -rozluźnisz wtedy akomodację oka.
2. Regularnie mrugaj – dzięki czemu oczy poczują ulgę.

Sprawdź, co warto wiedzieć

Szukasz swoich pierwszych okularów? Chcesz wejść na wyższy poziom widzenia? Nie wiesz o co pytać u optometrysty? A może ciekawy jesteś jakie są nowości i trendy w optyce? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej Strefie wiedzy. Kliknij i sprawdź.

Kontakt

Adres

ul. Sasanek 1C, 05-806 Komorów

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

Sobota

10:00 - 14:00

Nasz salon optyczny zlokalizowany jest na pograniczu Nowej Wsi i Komorowa.

Oko na Oko – profesjonalny optyk w Komorowie

Oko na Oko to nie tylko optyk. To miejsce, które kompleksowo zadba o zdrowie Twoich oczu. Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego – zaczynasz gorzej widzieć, podczas prowadzenia auta oślepia Cię miejskie oświetlenie, obraz rozmazuje Ci się podczas czytania, to zapraszamy do odwiedzin naszego salonu optycznego w miejscowości Komorów. Wspólnie z pewnością uda nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie zaraz po tym, jak przeprowadzimy z Tobą dokładne badanie wzroku, po którym nasz optometrysta i optyk będzie wiedział, w którym kierunku należy podążać.

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doskonała znajomość branży, nieustannie poszerzana wiedza i nowoczesne wyposażenie salonu, dzięki którym jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi. Nie bez powodu mimo umiejscowienia naszego salonu w Komorowie, do naszego optyka przyjeżdżają również osoby z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Nadarzyna. U nas mają oni bowiem zapewnioną fachową opiekę, bardzo dokładne badania i trafną diagnozę, dzięki którym wychodzą z naszego salonu z idealnie dopasowanymi okularami.

Zakres usług/produktów optyka Oko na Oko

Każdy pacjent szukający pomocy w salonie optycznym Oko na Oko może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony i poprawy wzroku. Realizujemy profesjonalne badanie wzroku dla mieszkańców Komorowa, Pruszkowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna oraz innych pobliskich miejscowości. Wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który pozwala nam na dokładne zapoznanie się z wadą. Odwiedzają nas zarówno dorośli, jak i dla dzieci. Pomożemy każdemu!

Wyróżnia nas bogaty asortyment okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stawiamy na materiały do opraw najwyższej jakości oraz zaawansowane technologie soczewek okularowych. Znajdziesz u nas najnowsze i będące ostatnim krzykiem mody modele. Robimy, co w naszej mocy, by klienci wychodzili od nas zadowoleni. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wybór okularów to nie tylko droga ku poprawie wzroku, ale i element budowania swojego wizerunku. W okularach musimy czuć się pewnie i komfortowo. Wybór oprawek dostępnych w salonie Oko na Oko w Komorowie sprawia, że nasi klienci mogą na to liczyć.

Optyk dla klientów z Pruszkowa

Mieszkasz w Pruszkowie i szukasz optyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednie szkła? Zapraszamy serdecznie do salonu Oko na Oko w Komorowie. Znajdujemy się zaledwie 10 min jazdy samochodem od centrum Pruszkowa i bardzo chętnie zajmiemy się dla Ciebie badaniem wzroku i dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do jego korekcji. Dołącz do grona zadowolonych klientów z regionu i zwiększ komfort swojego życia po odwiedzinach optyka Oko na Oko. Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty wszystkich chętnych klientów z Pruszkowa!

Badanie wzroku dla klientów z Brwinowa w naszym salonie

Nasz salon jest również otwarty na klientów chcących przeprowadzić badanie wzroku i mieszkających w Brwinowie. Dojazd z centrum tej miejscowości do naszego optyka w Komorowie zajmuje samochodem niecałe 20 min. Tylko tyle swojego czasu musisz zainwestować, by znaleźć się pod opieką profesjonalnego optyka i optometrysty, który dokładnie zbada Twój wzrok i znajdzie sposób na jego korektę.

Szukasz optyka w Nadarzynie?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz salon jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nadarzyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Komorowa, a do naszego salonu dojedziesz z niego w niecałe 15 min. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę u optyka w Nadarzynie, to skorzystaj z naszej oferty i pozwól zbadać swój wzrok fachowcom dysponującymi nowoczesnymi i dokładnymi urządzeniami. Dodatkowo w salonie Oko na Oko czeka na Ciebie szeroki wybór modnych oprawek. Z pewnością wyjdziesz od nas zadowolony!

Optyk otwarty na klientów z Grodziska Mazowieckiego

W naszym salonie optycznym mile widziani są również klienci z Grodziska Mazowieckiego. Jest to jedna z większych miejscowości w regionie, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że to właśnie u nas klienci mogą liczyć na najwyższy poziom świadczonych usług, fachową opiekę i profesjonalne badanie wzroku. Jeśli chcesz, by zaopiekowali się Tobą specjaliści, to rozważ odwiedziny salonu Oko na Oko. Z centrum Grodziska Mazowieckiego dojedziesz do naszego optyka w około 20 min. Zapraszamy!

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego salonu optycznego

Oko na Oko to optyk w Komorowie, którego drzwi są zawsze otwarte dla osób szukających wsparcia dla zdrowia swoich oczu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz badania wzroku w wykonaniu doświadczonego optometrysty, doboru odpowiednich szkieł z pomocą optyka, czy po prostu chcesz odświeżyć swój wygląd nowymi okularami – zapraszamy do naszego salonu wszystkie zainteresowane osoby z Komorowa, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Nadarzyna, Brwinowa i okolic.

Dbamy o to, aby każdy klient poczuł się u nas dobrze, w atmosferze pełnej zaufania i profesjonalizmu. Towarzyszymy Ci od momentu badania wzroku, poprzez fachowe doradztwo, aż do momentu kiedy wybierzesz idealne okulary dla siebie. Zadzwoń, napisz do nas lub umów wizytę online, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, dążąc do korekty swojego wzroku z Oko na Oko.