Jak prawidłowo czyścić okulary?

 
Jak prawidłowo czyścić okulary?

W idealnym świecie szkła okularów są zawsze przejrzyste, jednak w realnym są wystawione na wilgoć, osadza się nich brud, widoczne są ślady palców i smugi po niewłaściwym czyszczeniu. Jak tego uniknąć? Jest na to kilka sposobów.

Właściwy materiał do czyszczenia

Przenigdy nie wycieraj szkieł papierowym ręcznikiem lub chusteczką higieniczną, zwłaszcza gdy szkła są pokryte powłoką antyrefleksyjną. Lignina, niczym papier ścierny, tworzy mikro rysy, które z czasem będą coraz bardziej widoczne. Podobnie jest z innymi tkaninami. Do przecierania szkieł stosuj wyłącznie ściereczkę z mikrofibry, po wcześniejszym sprawdzeniu czy nie ma na niej brudu lub kurzu.

Środki czyszczące

Zakurzone okulary najlepiej przepłukać pod bieżącą, letnią wodą. Ślady po palcach można zmyć płynem do naczyń, chociaż lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnego preparatu do czyszczenia okularów lub nawilżanych chusteczek przeznaczonych tylko do tego celu. Polecam zaopatrzyć się w te środki w dobrym sklepie optycznym i dać za nie nawet kilka groszy więcej – oszczędzi to wiele nerwów wywołanych przez smugi i ryski pozostawione przez tańsze preparaty i chusteczki.

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00