Jedna para okularów korekcyjnych do funkcjonowania w pomieszczeniach i na zewnątrz? Oczywiście – zapewniają to soczewki okularowe, które zaciemniają się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Jakie są korzyści i na co trzeba zwrócić uwagę przy tym rozwiązaniu?

Soczewki okularowe z fotochromem chronią oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym, ponieważ zaciemniają się pod wpływem operowania światła słonecznego, zaś w pomieszczeniach odbarwiają się do prawie przejrzystych. Prawie – ponieważ zawsze pozostanie od 5 do 8% barwienia w soczewce. Maksymalne zabarwienie to ok. 85%. Istnieją oczywiście odstępstwa od tych wartości w zależności od rodzaju zastosowanej powłoki fotochromowej – producenci wciąż wprowadzają nowości odpowiadające na zapotrzebowania klientów.

Istotnym aspektem jest czas, w którym soczewka okularowa zabarwia się i odbarwia. Zazwyczaj potrzebujemy ok. 2 min na słońcu, by soczewka z przejrzystej stała się soczewką barwioną, natomiast jej odbarwienie trwa ok. 5-6 min. Ważna jest korekcja, jaką zastosowano w soczewce, ponieważ im większa, tym wolniej trwa proces zabarwienia i odbarwienia.

Podstawowymi kolorami powłoki fotochromowej są szary, szarozielony oraz brązowy. Jednak dla urozmaicenia palety barw producenci dodają kolejne propozycje kolorystyczne, np. bursztynowy, granatowy lub fioletowy. Co więcej, jeśli lubimy lustro na soczewce okularowej – istnieje takie rozwiązanie również w fotochromie. Jest to efektowne, jednak nie dla wszystkich. Soczewki fotochromowe z lustrzanką mają wstępne zabarwienie ponad 10%, co może niestety wpływać na niewyraźne widzenie. Nie są dobre dla kierowców, którzy jeżdżą w nocy.

Istnieje rodzaj powłoki fotochromowej, która zaciemnia się do około 50% podczas jazdy samochodem. Trzeba pamiętać, że wnętrze samochodu traktujemy jak pomieszczenie, w związku z czym trudno o zabarwienie soczewki fotochromowej. Na jej stopień zaciemnienia mają wpływ: kształt przedniej szyby oraz jej właściwości transmisyjne, jak również pozycja kierowcy i temperatura. Ze względu na zastosowaną technologię, w wysokich temperaturach takie soczewki gorzej się barwią. Dlatego trzeba pamiętać, że nie zastąpią okularów przeciwsłonecznych w upalne lato na plaży. Gdy temperatura jest niższa i jest słoneczny dzień, jak najbardziej spełnią swoją funkcję.

Problem może też stanowić przebywanie w pomieszczeniu przy otwartym oknie, gdy na zewnątrz świeci słońce – jest szansa, że soczewki będą się barwiły, a wtedy jakość widzenia znacznie się pogorszy. Będzie to utrudnieniem np. w pracy biurowej.

Jednakże pamiętajmy, że mamy tak naprawdę dwie pary okularów w jednym etui. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!

Sprawdź, co warto wiedzieć

Szukasz swoich pierwszych okularów? Chcesz wejść na wyższy poziom widzenia? Nie wiesz o co pytać u optometrysty? A może ciekawy jesteś jakie są nowości i trendy w optyce? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej Strefie wiedzy. Kliknij i sprawdź.

Kontakt

Adres

ul. Sasanek 1C, 05-806 Komorów

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

Sobota

10:00 - 14:00

Nasz salon optyczny zlokalizowany jest na pograniczu Nowej Wsi i Komorowa.

Oko na Oko – profesjonalny optyk w Komorowie

Oko na Oko to nie tylko optyk. To miejsce, które kompleksowo zadba o zdrowie Twoich oczu. Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego – zaczynasz gorzej widzieć, podczas prowadzenia auta oślepia Cię miejskie oświetlenie, obraz rozmazuje Ci się podczas czytania, to zapraszamy do odwiedzin naszego salonu optycznego w miejscowości Komorów. Wspólnie z pewnością uda nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie zaraz po tym, jak przeprowadzimy z Tobą dokładne badanie wzroku, po którym nasz optometrysta i optyk będzie wiedział, w którym kierunku należy podążać.

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doskonała znajomość branży, nieustannie poszerzana wiedza i nowoczesne wyposażenie salonu, dzięki którym jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi. Nie bez powodu mimo umiejscowienia naszego salonu w Komorowie, do naszego optyka przyjeżdżają również osoby z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Nadarzyna. U nas mają oni bowiem zapewnioną fachową opiekę, bardzo dokładne badania i trafną diagnozę, dzięki którym wychodzą z naszego salonu z idealnie dopasowanymi okularami.

Zakres usług/produktów optyka Oko na Oko

Każdy pacjent szukający pomocy w salonie optycznym Oko na Oko może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony i poprawy wzroku. Realizujemy profesjonalne badanie wzroku dla mieszkańców Komorowa, Pruszkowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna oraz innych pobliskich miejscowości. Wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który pozwala nam na dokładne zapoznanie się z wadą. Odwiedzają nas zarówno dorośli, jak i dla dzieci. Pomożemy każdemu!

Wyróżnia nas bogaty asortyment okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stawiamy na materiały do opraw najwyższej jakości oraz zaawansowane technologie soczewek okularowych. Znajdziesz u nas najnowsze i będące ostatnim krzykiem mody modele. Robimy, co w naszej mocy, by klienci wychodzili od nas zadowoleni. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wybór okularów to nie tylko droga ku poprawie wzroku, ale i element budowania swojego wizerunku. W okularach musimy czuć się pewnie i komfortowo. Wybór oprawek dostępnych w salonie Oko na Oko w Komorowie sprawia, że nasi klienci mogą na to liczyć.

Optyk dla klientów z Pruszkowa

Mieszkasz w Pruszkowie i szukasz optyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednie szkła? Zapraszamy serdecznie do salonu Oko na Oko w Komorowie. Znajdujemy się zaledwie 10 min jazdy samochodem od centrum Pruszkowa i bardzo chętnie zajmiemy się dla Ciebie badaniem wzroku i dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do jego korekcji. Dołącz do grona zadowolonych klientów z regionu i zwiększ komfort swojego życia po odwiedzinach optyka Oko na Oko. Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty wszystkich chętnych klientów z Pruszkowa!

Badanie wzroku dla klientów z Brwinowa w naszym salonie

Nasz salon jest również otwarty na klientów chcących przeprowadzić badanie wzroku i mieszkających w Brwinowie. Dojazd z centrum tej miejscowości do naszego optyka w Komorowie zajmuje samochodem niecałe 20 min. Tylko tyle swojego czasu musisz zainwestować, by znaleźć się pod opieką profesjonalnego optyka i optometrysty, który dokładnie zbada Twój wzrok i znajdzie sposób na jego korektę.

Szukasz optyka w Nadarzynie?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz salon jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nadarzyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Komorowa, a do naszego salonu dojedziesz z niego w niecałe 15 min. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę u optyka w Nadarzynie, to skorzystaj z naszej oferty i pozwól zbadać swój wzrok fachowcom dysponującymi nowoczesnymi i dokładnymi urządzeniami. Dodatkowo w salonie Oko na Oko czeka na Ciebie szeroki wybór modnych oprawek. Z pewnością wyjdziesz od nas zadowolony!

Optyk otwarty na klientów z Grodziska Mazowieckiego

W naszym salonie optycznym mile widziani są również klienci z Grodziska Mazowieckiego. Jest to jedna z większych miejscowości w regionie, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że to właśnie u nas klienci mogą liczyć na najwyższy poziom świadczonych usług, fachową opiekę i profesjonalne badanie wzroku. Jeśli chcesz, by zaopiekowali się Tobą specjaliści, to rozważ odwiedziny salonu Oko na Oko. Z centrum Grodziska Mazowieckiego dojedziesz do naszego optyka w około 20 min. Zapraszamy!

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego salonu optycznego

Oko na Oko to optyk w Komorowie, którego drzwi są zawsze otwarte dla osób szukających wsparcia dla zdrowia swoich oczu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz badania wzroku w wykonaniu doświadczonego optometrysty, doboru odpowiednich szkieł z pomocą optyka, czy po prostu chcesz odświeżyć swój wygląd nowymi okularami – zapraszamy do naszego salonu wszystkie zainteresowane osoby z Komorowa, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Nadarzyna, Brwinowa i okolic.

Dbamy o to, aby każdy klient poczuł się u nas dobrze, w atmosferze pełnej zaufania i profesjonalizmu. Towarzyszymy Ci od momentu badania wzroku, poprzez fachowe doradztwo, aż do momentu kiedy wybierzesz idealne okulary dla siebie. Zadzwoń, napisz do nas lub umów wizytę online, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, dążąc do korekty swojego wzroku z Oko na Oko.