W ostatnim tekście była mowa o soczewkach okularowych z fotochromem.
A gdyby tak stworzyć fotochromową soczewkę kontaktową?

Nad takim rozwiązaniem przez 10 lat pracowali specjaliści firmy Johnson&Johnson we współpracy z producentem soczewek fotochromowych Transitions Optical. Opracowano technologię Transitions Light Intelligent, dzięki której miękka soczewka kontaktowa Acuvue Oasys ciemnieje po ekspozycji na światło słoneczne. Odbarwienie następuje w zwykłych warunkach oświetleniowych. Tak samo dzieje się w soczewkach okularowych z powłoką fotochromową. Dokładny opis zastosowanego procesu jest tajemnicą. Jednakże Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła i dopuściła ten produkt do obrotu. Dodatkowo soczewka ta nadaje się do prowadzenia pojazdów, ponieważ zachowana jest dobra jakość widzenia.

Soczewki występują w wersji korygującej krótkowzroczność i nadwzroczność  – w zależności od zapotrzebowania. Pojawić się też mają te, które kompensują astygmatyzm. Tryb noszenia jest dwutygodniowy – na noc wkładamy soczewki do pojemnika ze specjalnym płynem, w celu oczyszczenia ich z zabrudzeń
i białek.

Istnieją przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych i należy o tym pamiętać. Wszelkie alergie, zakażenia, choroby oczu, uszkodzenia w okolicy oka eliminują możliwość użytkowania produktu.

Zastanawiająca pozostaje kwestia estetyczna. Jeśli mamy jasną barwę tęczówki
i założymy soczewki kontaktowe z fotochromem, które ściemnią się pod wpływem światła słonecznego, automatycznie zmieni nam się kolor oczu. Ciekawe na ile intensywny jest ten efekt zaciemnienia – jeśli bardzo, to możemy wyglądać w takiej soczewce, jakbyśmy mieli maksymalnie rozszerzone źrenice, a to nasuwa różne skojarzenia 😉

Można byłoby zadać sobie pytanie – po co taka soczewka na rynku? Chroni ona nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem, ale na pewno nie zastąpi okularów przeciwsłonecznych, które mają większą powierzchnię ochronną. Jednakże pamiętać należy, że przy wyższej temperaturze i różnych wykonywanych czynnościach poci się skóra na twarzy. Gdy pochylamy głowę do przodu okulary – korekcyjne, przeciwsłoneczne mogą się ześlizgiwać
z nosa, co stanowi trudność ciągłego ich poprawiania. Dlatego soczewki kontaktowe mogą być alternatywą w takich sytuacjach.

Z powściągliwością, ale i zainteresowaniem podchodzimy do tematu fotochromowych soczewek kontaktowych. Obserwujemy rynek, czy faktycznie ten produkt się przyjmie i czy będzie na niego zapotrzebowanie.

Więcej na temat soczewek kontaktowych, ich rodzajów i użytkowania, pojawi się w następnym wpisie. Zatem serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!

Sprawdź, co warto wiedzieć

Szukasz swoich pierwszych okularów? Chcesz wejść na wyższy poziom widzenia? Nie wiesz o co pytać u optometrysty? A może ciekawy jesteś jakie są nowości i trendy w optyce? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej Strefie wiedzy. Kliknij i sprawdź.

Kontakt

Adres

ul. Sasanek 1C, 05-806 Komorów

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

Sobota

10:00 - 14:00

Nasz salon optyczny zlokalizowany jest na pograniczu Nowej Wsi i Komorowa.

Oko na Oko – profesjonalny optyk w Komorowie

Oko na Oko to nie tylko optyk. To miejsce, które kompleksowo zadba o zdrowie Twoich oczu. Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego – zaczynasz gorzej widzieć, podczas prowadzenia auta oślepia Cię miejskie oświetlenie, obraz rozmazuje Ci się podczas czytania, to zapraszamy do odwiedzin naszego salonu optycznego w miejscowości Komorów. Wspólnie z pewnością uda nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie zaraz po tym, jak przeprowadzimy z Tobą dokładne badanie wzroku, po którym nasz optometrysta i optyk będzie wiedział, w którym kierunku należy podążać.

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doskonała znajomość branży, nieustannie poszerzana wiedza i nowoczesne wyposażenie salonu, dzięki którym jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi. Nie bez powodu mimo umiejscowienia naszego salonu w Komorowie, do naszego optyka przyjeżdżają również osoby z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Nadarzyna. U nas mają oni bowiem zapewnioną fachową opiekę, bardzo dokładne badania i trafną diagnozę, dzięki którym wychodzą z naszego salonu z idealnie dopasowanymi okularami.

Zakres usług/produktów optyka Oko na Oko

Każdy pacjent szukający pomocy w salonie optycznym Oko na Oko może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony i poprawy wzroku. Realizujemy profesjonalne badanie wzroku dla mieszkańców Komorowa, Pruszkowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna oraz innych pobliskich miejscowości. Wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który pozwala nam na dokładne zapoznanie się z wadą. Odwiedzają nas zarówno dorośli, jak i dla dzieci. Pomożemy każdemu!

Wyróżnia nas bogaty asortyment okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stawiamy na materiały do opraw najwyższej jakości oraz zaawansowane technologie soczewek okularowych. Znajdziesz u nas najnowsze i będące ostatnim krzykiem mody modele. Robimy, co w naszej mocy, by klienci wychodzili od nas zadowoleni. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wybór okularów to nie tylko droga ku poprawie wzroku, ale i element budowania swojego wizerunku. W okularach musimy czuć się pewnie i komfortowo. Wybór oprawek dostępnych w salonie Oko na Oko w Komorowie sprawia, że nasi klienci mogą na to liczyć.

Optyk dla klientów z Pruszkowa

Mieszkasz w Pruszkowie i szukasz optyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednie szkła? Zapraszamy serdecznie do salonu Oko na Oko w Komorowie. Znajdujemy się zaledwie 10 min jazdy samochodem od centrum Pruszkowa i bardzo chętnie zajmiemy się dla Ciebie badaniem wzroku i dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do jego korekcji. Dołącz do grona zadowolonych klientów z regionu i zwiększ komfort swojego życia po odwiedzinach optyka Oko na Oko. Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty wszystkich chętnych klientów z Pruszkowa!

Badanie wzroku dla klientów z Brwinowa w naszym salonie

Nasz salon jest również otwarty na klientów chcących przeprowadzić badanie wzroku i mieszkających w Brwinowie. Dojazd z centrum tej miejscowości do naszego optyka w Komorowie zajmuje samochodem niecałe 20 min. Tylko tyle swojego czasu musisz zainwestować, by znaleźć się pod opieką profesjonalnego optyka i optometrysty, który dokładnie zbada Twój wzrok i znajdzie sposób na jego korektę.

Szukasz optyka w Nadarzynie?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz salon jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nadarzyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Komorowa, a do naszego salonu dojedziesz z niego w niecałe 15 min. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę u optyka w Nadarzynie, to skorzystaj z naszej oferty i pozwól zbadać swój wzrok fachowcom dysponującymi nowoczesnymi i dokładnymi urządzeniami. Dodatkowo w salonie Oko na Oko czeka na Ciebie szeroki wybór modnych oprawek. Z pewnością wyjdziesz od nas zadowolony!

Optyk otwarty na klientów z Grodziska Mazowieckiego

W naszym salonie optycznym mile widziani są również klienci z Grodziska Mazowieckiego. Jest to jedna z większych miejscowości w regionie, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że to właśnie u nas klienci mogą liczyć na najwyższy poziom świadczonych usług, fachową opiekę i profesjonalne badanie wzroku. Jeśli chcesz, by zaopiekowali się Tobą specjaliści, to rozważ odwiedziny salonu Oko na Oko. Z centrum Grodziska Mazowieckiego dojedziesz do naszego optyka w około 20 min. Zapraszamy!

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego salonu optycznego

Oko na Oko to optyk w Komorowie, którego drzwi są zawsze otwarte dla osób szukających wsparcia dla zdrowia swoich oczu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz badania wzroku w wykonaniu doświadczonego optometrysty, doboru odpowiednich szkieł z pomocą optyka, czy po prostu chcesz odświeżyć swój wygląd nowymi okularami – zapraszamy do naszego salonu wszystkie zainteresowane osoby z Komorowa, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Nadarzyna, Brwinowa i okolic.

Dbamy o to, aby każdy klient poczuł się u nas dobrze, w atmosferze pełnej zaufania i profesjonalizmu. Towarzyszymy Ci od momentu badania wzroku, poprzez fachowe doradztwo, aż do momentu kiedy wybierzesz idealne okulary dla siebie. Zadzwoń, napisz do nas lub umów wizytę online, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, dążąc do korekty swojego wzroku z Oko na Oko.