Życie dzisiaj jest ambiwalentne – żyje się zarazem i łatwo, i trudno. Charakterystyczna jest łatwość dostępu do wszystkiego – informacji, dóbr, miejsc. Natomiast trudność polega na odnalezieniu się w tym wszystkim. Istnieje wiele problemów związanych z postępem cywilizacyjnym, jednym z nich jest brak czasu. By go wygospodarować, sięgamy po technologiczną pomoc. Zapracowani, zmęczeni rodzice, którzy jeszcze muszą zadbać o dom, zakupy, obiad, by mieć na to wszystko przestrzeń, wręczają swoim pociechom, często już dwulatkom lub jeszcze młodszym, do rączek smartfona. Działa to jak najlepiej wyszkolona niania – dziecko zainteresowane jest telefonem, nie płacze, jest chwila oddechu. Dzieciaki wpatrują się z zaciekawieniem w urządzenie z bardzo bliskiej odległości. I z czasem nie chcą przestać się w nie wpatrywać. Negatywnych konsekwencji jest wiele, nas interesuje wzrok najmłodszych i to jak kształtuje się pod wpływem korzystania ze wszechobecnych urządzeń.

Krótkowzroczność, najprościej wyjaśniając, to problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów w dalszej odległości. By ją skorygować, należy zastosować soczewkę „minusową”. Uwarunkowana jest genetycznie (długa gałka oczna, przez co obraz nie powstaje na siatkówce, ale przed nią), okresem dojrzewania – szybki wzrost i rozwój anatomiczny oka. Rozwija się również w wyniku wytężonej pracy wzrokiem w bliskich odległościach. Dziecko patrząc na mały ekran smarfona, musi silnie akomodować. Wytężona jest także praca mięśni, co dodatkowo wpływa na zmianę w obszarze gałki ocznej – powstaje ucisk. Brak odpowiedniej diety bogatej w witaminy i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, kiedy to dzieci mogłyby patrzeć w dal, dzięki czemu rozluźniana byłaby akomodacja – pogłębia problem. Po szkole, dzieciaki wracają do domu, odrabiają lekcje, a następnie sięgają po smartfony, tablety, komputery. Nie idą na dwór pograć w piłkę, powygłupiać się z rówieśnikami, poodkrywać zakamarki w ogrodzie lub pobiegać z psem. Ten brak pracy wzrokiem w dali przyczynił się do postępującej krótkowzroczności u najmłodszych.

A co z niebieskim światłem emitowanym przez urządzenia, takie jak smartfon, komputer, telewizor? Przede wszystkim takie światło jest jednym z czynników ryzyka rozwoju AMD. Jest to zwyrodnienie plamki żółtej, jedna z przyczyn utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Jest to choroba nieuleczalna. Ponadto niebieskie światło zaburza nasz rytm dobowy. Przedostaje się przez narząd wzroku do mózgu, czego skutkiem jest podwyższony poziom kortyzolu – hormonu stresu. Gorzej śpimy, nie regenerujemy się, jesteśmy pobudzeni, podenerwowani, skupienie uwagi jest na gorszym poziomie. Wyobraźmy sobie teraz dziecko, które przed snem ogląda bajki w telefonie… .

Możemy uchronić wzrok przed negatywnymi skutkami korzystania z urządzeń elektronicznych, ograniczając czas użytkowania do minimum. Szczególnie w zestawieniu dziecko i smartfon. Zapewnijmy sobie odpowiednie oświetlenie – górne rozproszone i drugie padające na miejsce pracy. I pamiętajmy o robieniu przerw – 45 minut z komputerem i 15 min odpoczynku – popatrzenia w dal. Korzystajmy z okularów z soczewkami, które mają powłokę ochronną, odcinającą niebieskie światło. Nauczmy siebie i nasze dzieci relaksować się na zewnątrz, idąc na spacer, a nie patrząc w małe ekrany telefonów

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!

Sprawdź, co warto wiedzieć

Szukasz swoich pierwszych okularów? Chcesz wejść na wyższy poziom widzenia? Nie wiesz o co pytać u optometrysty? A może ciekawy jesteś jakie są nowości i trendy w optyce? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej Strefie wiedzy. Kliknij i sprawdź.

Kontakt

Adres

ul. Sasanek 1C, 05-806 Komorów

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

Sobota

10:00 - 14:00

Nasz salon optyczny zlokalizowany jest na pograniczu Nowej Wsi i Komorowa.

Oko na Oko – profesjonalny optyk w Komorowie

Oko na Oko to nie tylko optyk. To miejsce, które kompleksowo zadba o zdrowie Twoich oczu. Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego – zaczynasz gorzej widzieć, podczas prowadzenia auta oślepia Cię miejskie oświetlenie, obraz rozmazuje Ci się podczas czytania, to zapraszamy do odwiedzin naszego salonu optycznego w miejscowości Komorów. Wspólnie z pewnością uda nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie zaraz po tym, jak przeprowadzimy z Tobą dokładne badanie wzroku, po którym nasz optometrysta i optyk będzie wiedział, w którym kierunku należy podążać.

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doskonała znajomość branży, nieustannie poszerzana wiedza i nowoczesne wyposażenie salonu, dzięki którym jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi. Nie bez powodu mimo umiejscowienia naszego salonu w Komorowie, do naszego optyka przyjeżdżają również osoby z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Nadarzyna. U nas mają oni bowiem zapewnioną fachową opiekę, bardzo dokładne badania i trafną diagnozę, dzięki którym wychodzą z naszego salonu z idealnie dopasowanymi okularami.

Zakres usług/produktów optyka Oko na Oko

Każdy pacjent szukający pomocy w salonie optycznym Oko na Oko może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony i poprawy wzroku. Realizujemy profesjonalne badanie wzroku dla mieszkańców Komorowa, Pruszkowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna oraz innych pobliskich miejscowości. Wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który pozwala nam na dokładne zapoznanie się z wadą. Odwiedzają nas zarówno dorośli, jak i dla dzieci. Pomożemy każdemu!

Wyróżnia nas bogaty asortyment okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stawiamy na materiały do opraw najwyższej jakości oraz zaawansowane technologie soczewek okularowych. Znajdziesz u nas najnowsze i będące ostatnim krzykiem mody modele. Robimy, co w naszej mocy, by klienci wychodzili od nas zadowoleni. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wybór okularów to nie tylko droga ku poprawie wzroku, ale i element budowania swojego wizerunku. W okularach musimy czuć się pewnie i komfortowo. Wybór oprawek dostępnych w salonie Oko na Oko w Komorowie sprawia, że nasi klienci mogą na to liczyć.

Optyk dla klientów z Pruszkowa

Mieszkasz w Pruszkowie i szukasz optyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednie szkła? Zapraszamy serdecznie do salonu Oko na Oko w Komorowie. Znajdujemy się zaledwie 10 min jazdy samochodem od centrum Pruszkowa i bardzo chętnie zajmiemy się dla Ciebie badaniem wzroku i dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do jego korekcji. Dołącz do grona zadowolonych klientów z regionu i zwiększ komfort swojego życia po odwiedzinach optyka Oko na Oko. Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty wszystkich chętnych klientów z Pruszkowa!

Badanie wzroku dla klientów z Brwinowa w naszym salonie

Nasz salon jest również otwarty na klientów chcących przeprowadzić badanie wzroku i mieszkających w Brwinowie. Dojazd z centrum tej miejscowości do naszego optyka w Komorowie zajmuje samochodem niecałe 20 min. Tylko tyle swojego czasu musisz zainwestować, by znaleźć się pod opieką profesjonalnego optyka i optometrysty, który dokładnie zbada Twój wzrok i znajdzie sposób na jego korektę.

Szukasz optyka w Nadarzynie?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz salon jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nadarzyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Komorowa, a do naszego salonu dojedziesz z niego w niecałe 15 min. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę u optyka w Nadarzynie, to skorzystaj z naszej oferty i pozwól zbadać swój wzrok fachowcom dysponującymi nowoczesnymi i dokładnymi urządzeniami. Dodatkowo w salonie Oko na Oko czeka na Ciebie szeroki wybór modnych oprawek. Z pewnością wyjdziesz od nas zadowolony!

Optyk otwarty na klientów z Grodziska Mazowieckiego

W naszym salonie optycznym mile widziani są również klienci z Grodziska Mazowieckiego. Jest to jedna z większych miejscowości w regionie, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że to właśnie u nas klienci mogą liczyć na najwyższy poziom świadczonych usług, fachową opiekę i profesjonalne badanie wzroku. Jeśli chcesz, by zaopiekowali się Tobą specjaliści, to rozważ odwiedziny salonu Oko na Oko. Z centrum Grodziska Mazowieckiego dojedziesz do naszego optyka w około 20 min. Zapraszamy!

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego salonu optycznego

Oko na Oko to optyk w Komorowie, którego drzwi są zawsze otwarte dla osób szukających wsparcia dla zdrowia swoich oczu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz badania wzroku w wykonaniu doświadczonego optometrysty, doboru odpowiednich szkieł z pomocą optyka, czy po prostu chcesz odświeżyć swój wygląd nowymi okularami – zapraszamy do naszego salonu wszystkie zainteresowane osoby z Komorowa, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Nadarzyna, Brwinowa i okolic.

Dbamy o to, aby każdy klient poczuł się u nas dobrze, w atmosferze pełnej zaufania i profesjonalizmu. Towarzyszymy Ci od momentu badania wzroku, poprzez fachowe doradztwo, aż do momentu kiedy wybierzesz idealne okulary dla siebie. Zadzwoń, napisz do nas lub umów wizytę online, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, dążąc do korekty swojego wzroku z Oko na Oko.