Oko na okulary zapasowe. Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

 
Oko na okulary zapasowe. Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

 

Oko na okulary zapasowe. Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

 

Czy posiadanie więcej niż jedną parę okularów to rozsądek czy przesada? Czy są konkretne argumenty, które przemawiają za tym, aby mieć dwie, trzy a może i więcej par? Oczywiście, że tak. Jednak pamiętajcie, każdy z nas jest inny i dla każdego ta ilość może być różna.

 

ARGUMENT 1
Możliwość uszkodzenia. To niestety przykra sytuacja, która powoduje, że nagle zostajemy bez okularów. Nie każde uszkodzenie da się naprawić szybko, a niektórych nie da sie naprawić w ogóle. Czekanie kilka dni na naprawę czy nowe okulary, dla większości z nas jest dużym kłoptem - zwłaszcza dla osób z dużą korekcją. (Ratowanie się w tym czasie starą parą okularów to jedynie półśrodek - nasze oczy zdążdyły się już przyzwyczaić do nowej korekcji i nie będą czuły się komfortowo w niedokorygowanej parze okularów.)

 

ARGUMENT 2
Zgubienie. To nieco podobne wydarzenie jak w argumenie wyżej. Kilka dni oczekiwania na nowe oprawy, stres i nagły, neplanowany wydatek. Nic miłego. Podczas, gdy posiadając drugą parę okularów - już gotową do noszenia, możemy na spokojnie zaplanować dokupienie nowej - drugiej pary i zrobić to w odpowiednim dla nas momencie.

 

ARGUMENT 3
Chwilowy dyskomfort noszenia. Zauszniki czasem uciskają pod wieczór, noski rano drażnią nasz nos, albo kolor opraw zupełnie źle jest odbierany przez nasze oko podczas gorszego dnia. Zdaża się czasami tak, że nasze ukochane i wymarzne oprawy zaczynają nam dokuczać. Czy to lato czy zima nasze okulary mogą inaczej pracować na twarzy. W takich przypadkach warto mieć drugą parę i zakładać ją naprzemiennie z pierwszą. Sensownym rozwiązaniem jest, aby były one od siebie różne- tworzywo/meal, noski/brak nosków itd.

 

ARGUMENT 4
Zmiana stylu życia lub ubioru. Ciężko jest wybrać jedną uniwersalną parę do wszystkiego. Oczywiście są takie modele, które pasują do "wszystkiego", ale wiadomo typowe wieczorowe, sportowe czy do jazdy samochodem okulary są inne niż uniwersalne. Warto więc pomyśleć o swoim komforcie i przyjemności.

 

ARGUMENT 5
Będą dłużej służyć. Noszenie naprzemiennie okularów przekłada się na ich dłuższy czas użyteczności.

 

ARGUMENT 6
Trzecia para - okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że okulary przeciwsoneczne to konieczność, a okulary przeciwsłoneczne z korekcją to "must have" każdego okularnika.

 

Jeśli nadal nie jesteś przekonany czy rzeczywiście jest potrzeba posiadania zapasowych okularów, zapraszami do naszego salonu. Porozmawiaj z nami jakie masz wątpliwości. Napewno wspólnie znajdziemy rozsądne rozwiązanie. Zadzwoń i umów się na spotkanie 530-666-355 lub przyjdź do nas w dogodnym dla siebie momencie. Pracujemy od poniedziału do piątku w godzinach 10 -19, w soboty od 10 do 14. Zapraszamy.

 

 

 

 

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00