Najkrótsza noc w roku już za nami, co wiąże się z tym, że rozgościła się na dobre pora letnia i tak zostanie do 22 września. Słońce mocno świeci, odczuwalna temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza – uważajmy na tę falę upałów. Krem z wysokim faktorem na skórze, przewiewne ubrania, okrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem na nosie i butelka wody – oto zestaw obowiązkowy w gorące dni.

O ochronie oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym już pisaliśmy („Oko na słońce”), jednak misją naszego salonu jest uświadamianie Państwa, jak istotna jest to kwestia. Dlatego jeszcze raz uczulamy – dbajmy o oczy, chrońmy je od dużego nasłonecznienia dobrymi okularami przeciwsłonecznymi z odpowiednim filtrem. Do ziemi docierają fale promieniowania UVA oraz UVB – filtr w soczewce okularowej odcina to promieniowanie. Samo zabarwienie, bez filtrów, jest bardziej niebezpiecznie niż chodzenie bez okularów przeciwsłonecznych, ponieważ źrenica rozszerza się i wpada do niej szkodliwe światło ultrafioletowe. Może dojść do poważnych uszkodzeń narządu wzroku oraz chorób, takich jak: zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, zaćma czy czerniak.

Tak więc barwiona soczewka okularowa, ale tylko z filtrem. Istnieją różne stopnie zabarwienia – odpowiadają im kategorie. Kategoria 0, 1 i 2, to odpowiednio zabarwienie 18%, 35% i 60%. Soczewki z tymi kategoriami można nosić przy bardzo słabym oświetleniu słonecznym, raczej spełniają one funkcję estetyczną niż ochronną. Dla naszej szerokości geograficznej najlepsza jest soczewka barwiona z kategorią 3, ponieważ zabarwienie wynosi 85%, chroni nasze oczy w bardzo słoneczne dni, dodatkowo można w nich prowadzić samochód. Kategoria 4 barwienia skierowana jest do użytkowników okularów przebywających w obszarze silnego nasłonecznienia, np. wysoko w górach lub uprawiających sporty wodne, gdzie promienie odbijają się od tafli wody i „atakują” nasze oczy z każdej strony. W takich okularach nie wolno prowadzić samochodu – w razie wypadku jest to argument na naszą niekorzyść. Za to w aucie świetnie sprawdzą się okulary z polaryzacją – filtrem likwidującym odbicia światła od powierzchni płaskich, takich jak asfalt i woda.

W kwestii barwień soczewek okularowych jest ich tyle, ile znamy kolorów. Bazą zawsze będzie brąz – zapewnia większy kontrast i głębię ostrości, szary – nie przekłamuje barw, jest najbardziej naturalny, choć może rozmywać kontury oraz zieleń – poprawia kontrast. Najlepsza jakość widzenia jest w soczewce o zabarwieniu szaro-zielonym. Choć najlepiej samemu to sprawdzić – u nas dostępne są wzorniki, z którymi można wyjść na zewnątrz i przekonać się, przez który kolor widzimy świat najwyraźniej.

Warto też wspomnieć o soczewkach kontaktowych. Niektóre bowiem zawierają ochronę przed promieniowaniem UV. Są to soczewki firmy Johnson&Johnson – ale pamiętajmy, że chroniona jest tylko rogówka, a nie całe oko, jak w przypadku dużej soczewki okularowej. Uważajmy na siebie w ten letni czas. I zapraszamy do nas, by przy szklance zimnej wody z miętą i cytryną wybrać najlepsze dla siebie okulary przeciwsłoneczne.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!

Sprawdź, co warto wiedzieć

Szukasz swoich pierwszych okularów? Chcesz wejść na wyższy poziom widzenia? Nie wiesz o co pytać u optometrysty? A może ciekawy jesteś jakie są nowości i trendy w optyce? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej Strefie wiedzy. Kliknij i sprawdź.

Kontakt

Adres

ul. Sasanek 1C, 05-806 Komorów

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

Sobota

10:00 - 14:00

Nasz salon optyczny zlokalizowany jest na pograniczu Nowej Wsi i Komorowa.

Oko na Oko – profesjonalny optyk w Komorowie

Oko na Oko to nie tylko optyk. To miejsce, które kompleksowo zadba o zdrowie Twoich oczu. Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego – zaczynasz gorzej widzieć, podczas prowadzenia auta oślepia Cię miejskie oświetlenie, obraz rozmazuje Ci się podczas czytania, to zapraszamy do odwiedzin naszego salonu optycznego w miejscowości Komorów. Wspólnie z pewnością uda nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie zaraz po tym, jak przeprowadzimy z Tobą dokładne badanie wzroku, po którym nasz optometrysta i optyk będzie wiedział, w którym kierunku należy podążać.

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doskonała znajomość branży, nieustannie poszerzana wiedza i nowoczesne wyposażenie salonu, dzięki którym jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi. Nie bez powodu mimo umiejscowienia naszego salonu w Komorowie, do naszego optyka przyjeżdżają również osoby z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Nadarzyna. U nas mają oni bowiem zapewnioną fachową opiekę, bardzo dokładne badania i trafną diagnozę, dzięki którym wychodzą z naszego salonu z idealnie dopasowanymi okularami.

Zakres usług/produktów optyka Oko na Oko

Każdy pacjent szukający pomocy w salonie optycznym Oko na Oko może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony i poprawy wzroku. Realizujemy profesjonalne badanie wzroku dla mieszkańców Komorowa, Pruszkowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna oraz innych pobliskich miejscowości. Wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który pozwala nam na dokładne zapoznanie się z wadą. Odwiedzają nas zarówno dorośli, jak i dla dzieci. Pomożemy każdemu!

Wyróżnia nas bogaty asortyment okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stawiamy na materiały do opraw najwyższej jakości oraz zaawansowane technologie soczewek okularowych. Znajdziesz u nas najnowsze i będące ostatnim krzykiem mody modele. Robimy, co w naszej mocy, by klienci wychodzili od nas zadowoleni. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wybór okularów to nie tylko droga ku poprawie wzroku, ale i element budowania swojego wizerunku. W okularach musimy czuć się pewnie i komfortowo. Wybór oprawek dostępnych w salonie Oko na Oko w Komorowie sprawia, że nasi klienci mogą na to liczyć.

Optyk dla klientów z Pruszkowa

Mieszkasz w Pruszkowie i szukasz optyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednie szkła? Zapraszamy serdecznie do salonu Oko na Oko w Komorowie. Znajdujemy się zaledwie 10 min jazdy samochodem od centrum Pruszkowa i bardzo chętnie zajmiemy się dla Ciebie badaniem wzroku i dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do jego korekcji. Dołącz do grona zadowolonych klientów z regionu i zwiększ komfort swojego życia po odwiedzinach optyka Oko na Oko. Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty wszystkich chętnych klientów z Pruszkowa!

Badanie wzroku dla klientów z Brwinowa w naszym salonie

Nasz salon jest również otwarty na klientów chcących przeprowadzić badanie wzroku i mieszkających w Brwinowie. Dojazd z centrum tej miejscowości do naszego optyka w Komorowie zajmuje samochodem niecałe 20 min. Tylko tyle swojego czasu musisz zainwestować, by znaleźć się pod opieką profesjonalnego optyka i optometrysty, który dokładnie zbada Twój wzrok i znajdzie sposób na jego korektę.

Szukasz optyka w Nadarzynie?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz salon jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nadarzyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Komorowa, a do naszego salonu dojedziesz z niego w niecałe 15 min. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę u optyka w Nadarzynie, to skorzystaj z naszej oferty i pozwól zbadać swój wzrok fachowcom dysponującymi nowoczesnymi i dokładnymi urządzeniami. Dodatkowo w salonie Oko na Oko czeka na Ciebie szeroki wybór modnych oprawek. Z pewnością wyjdziesz od nas zadowolony!

Optyk otwarty na klientów z Grodziska Mazowieckiego

W naszym salonie optycznym mile widziani są również klienci z Grodziska Mazowieckiego. Jest to jedna z większych miejscowości w regionie, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że to właśnie u nas klienci mogą liczyć na najwyższy poziom świadczonych usług, fachową opiekę i profesjonalne badanie wzroku. Jeśli chcesz, by zaopiekowali się Tobą specjaliści, to rozważ odwiedziny salonu Oko na Oko. Z centrum Grodziska Mazowieckiego dojedziesz do naszego optyka w około 20 min. Zapraszamy!

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego salonu optycznego

Oko na Oko to optyk w Komorowie, którego drzwi są zawsze otwarte dla osób szukających wsparcia dla zdrowia swoich oczu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz badania wzroku w wykonaniu doświadczonego optometrysty, doboru odpowiednich szkieł z pomocą optyka, czy po prostu chcesz odświeżyć swój wygląd nowymi okularami – zapraszamy do naszego salonu wszystkie zainteresowane osoby z Komorowa, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Nadarzyna, Brwinowa i okolic.

Dbamy o to, aby każdy klient poczuł się u nas dobrze, w atmosferze pełnej zaufania i profesjonalizmu. Towarzyszymy Ci od momentu badania wzroku, poprzez fachowe doradztwo, aż do momentu kiedy wybierzesz idealne okulary dla siebie. Zadzwoń, napisz do nas lub umów wizytę online, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, dążąc do korekty swojego wzroku z Oko na Oko.