Podczas wizyty u optyka mogliście się spotkać z nazwami soczewek okularowych, które zapewne niewiele Wam mówiły. Kto stykając się po raz pierwszy, wie co znaczą określenia: jedno i dwuogniskowe, relaksacyjne, biurowe, progresywne, indeksowane, sferyczne, asferyczne? Zapytacie zapewne czemu ma służyć taki wybór? Odpowiedź – komfortowi noszenia okularów. Każdy człowiek ma inną korekcję, styl życia, wymagania i przyzwyczajenia. Szukając idealnego rozwiązania, musimy mieć szeroką gamę wyboru. Postaramy się w dzisiejszym wpisie na blogu, przybliżyć Wam, o co w tym wszystkim chodzi.

Konstrukcja soczewki to podstawowa różnicą pomiędzy nimi. Dzielimy je na sferyczną oraz asferyczną. W konstrukcji sferycznej powierzchnia soczewki jest wycinkiem sfery czyli kuli, jest grubsza na środku, a cieńsza po bokach w przypadku mocy plusowych. Minusem ich jest występowanie efektu powiększenia lub pomniejszenia oczu. W konstrukcji asferycznej powierzchnia jest symetrycznie spłaszczona. Są one cieńsze na środku i delikatnie pogrubione na bokach.

Wybór konstrukcji, w niektórych przypadkach ma wpływ na estetykę montażu. W tej kwestii musi dojść do pogodzenia dwóch elementów: grubości soczewki i grubośći oprawy okularowej w miejscu montażu. Są niestety przypadki, w których nie można iść na kompromis w wyborze innej oprawy (szczupłe twarze czy wybór konkretnej oprawy niepodlegający zmianie). W takiej sytuacji należy dokonać zmiany w wyborze soczewki . Przy dużych korekcjach wzroku, sama zmiana konstrukcji już nie wystarczy. Musimy w takim przypadku wybrać tzw.soczewki indeksowe.

Niezależnie od tego jaką soczewkę wybierzemy, każda z nich może zostać wyprodukowana w wybranym indeksie. Indeks wpływa na zmianę współczynnika załamania światła, im jest on wyższy tym soczewka jest cieńsza oraz bardziej estetyczna. Do wyboru są indeksy 1.50, 1.53, 1.6, 1.67 oraz 1.74.

Rodzaj stosowanych soczewek zależny jest od wielu czynników. Soczewki jednoogniskowe polecane są raczej osobom młodym. Wpływ na to ma sprawność oka w przejściu z widzenia z dalekiej na bliską odległość czyli tzw.akomodacja. W przypadku osób starszych, akomodacja nie działa już tak płynnie i może wystąpić potrzeba zastosowania indywidualnego rozwiązania.

Soczewki jednoogniskowe nowej generacji to soczewki relaksacyjne. Zostały stworzone jako odpowiedź na szybko rowijającą się erę cyfryzacji i technoloii, w której jesteśmy otoczenii monitorami, smatrfonami czy tabletami przez wiele godzin każdego dnia. Nasze oczy, aby widzieć z odpowiednią ostrością w kontakcie z elektroniką muszą wykoywać dużo cięższą pracę niż zostały stworzone. Największy wysiłek jest w pracy z odległością do 30 cm, która jeszcze niedawno była bardzo żadko używana. Soczewki te posiadają strefę z dodatkową mocą, która wspiera wytężoną akomodację lub zastępuje jej braki we wstępnym stadium. Podczas korzytania z soczewek relaksacyjnych można odczuć poprawę w przypadku tzw. “zmęcznego oka”. Dedykowane są przeważnie osobom pomiędzy 30, a 40 rokiem życia.

Powyżej 40 roku życia mądzejemy i zaczynamy poruszać głową, a wtedy wybieramy soczewki progresywne. Okulary progesywne (soczewki wieloogniskowe) zaleca się osobom po 40 roku życia(są też szczególne przypadki, gdy dzieci słabo akomodują lub też są inne problemy z akomodacją). Ich konstrukcja pozwala na płynne przejście z obszaru dali do bliży, zapewniając tym samym wyraźne widzenie na każdą odległość . Soczewki progresywne różnią się między sobą zaawansowaniem technologicznym (są zwykłe prasówki i konstrukcje zindywiduaizowane). Dzięki możliwości projektowania ich pod indywidualnego klienta zapewniają komfort nawet najbardziej wymagającym osobom. To zdecydowanie najnowocześniejsze i nawygodnejsze rozwiązanie w przypadku konieczności korygowania obydwu obszarów widzenia.

Kolejnym przykładem soczewek wieloogniskowych są soczewki do pracy w pomieszczeniu. To idealnym rozwiązanie dla osób wymagających widzenia na odległości bliskie i pośrednie. Soczewki te będą komfortowym wyborem w pracy w pomieszczeniu (praca z dokumentami na biurku plus praca z komputerem). Należy pamiętać, że nie wolno(!)używać tych soczewek do jazdy samochodem (dalekie odległości patrzenia).

Gama wyboru jest tak szeroka, że z całą pewnością każdy znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla siebie. Należy jednak pamietać o tym, aby podczas wyboru zarezerwować sobie wolną, dłuższą chwilę na badanie i wywiad. To są niezbędne elementy, aby dokonać prawidłowego wyboru. Nie zwlekaj – już dziś umów się na wizytę do naszego salonu, gdzie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości. W profesjonalnie wyposażonym gabinecie wykonasz badanie u certyfikowanych specjalistów, a doboru oprawy wykonasz pod okiem wyszkolonego personelu.

Zadzwoń 530-666-355.

Sprawdź, co warto wiedzieć

Szukasz swoich pierwszych okularów? Chcesz wejść na wyższy poziom widzenia? Nie wiesz o co pytać u optometrysty? A może ciekawy jesteś jakie są nowości i trendy w optyce? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej Strefie wiedzy. Kliknij i sprawdź.

Kontakt

Adres

ul. Sasanek 1C, 05-806 Komorów

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 19:00

Sobota

10:00 - 14:00

Nasz salon optyczny zlokalizowany jest na pograniczu Nowej Wsi i Komorowa.

Oko na Oko – profesjonalny optyk w Komorowie

Oko na Oko to nie tylko optyk. To miejsce, które kompleksowo zadba o zdrowie Twoich oczu. Jeśli czujesz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego – zaczynasz gorzej widzieć, podczas prowadzenia auta oślepia Cię miejskie oświetlenie, obraz rozmazuje Ci się podczas czytania, to zapraszamy do odwiedzin naszego salonu optycznego w miejscowości Komorów. Wspólnie z pewnością uda nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie zaraz po tym, jak przeprowadzimy z Tobą dokładne badanie wzroku, po którym nasz optometrysta i optyk będzie wiedział, w którym kierunku należy podążać.

Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, doskonała znajomość branży, nieustannie poszerzana wiedza i nowoczesne wyposażenie salonu, dzięki którym jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi. Nie bez powodu mimo umiejscowienia naszego salonu w Komorowie, do naszego optyka przyjeżdżają również osoby z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Nadarzyna. U nas mają oni bowiem zapewnioną fachową opiekę, bardzo dokładne badania i trafną diagnozę, dzięki którym wychodzą z naszego salonu z idealnie dopasowanymi okularami.

Zakres usług/produktów optyka Oko na Oko

Każdy pacjent szukający pomocy w salonie optycznym Oko na Oko może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony i poprawy wzroku. Realizujemy profesjonalne badanie wzroku dla mieszkańców Komorowa, Pruszkowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna oraz innych pobliskich miejscowości. Wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który pozwala nam na dokładne zapoznanie się z wadą. Odwiedzają nas zarówno dorośli, jak i dla dzieci. Pomożemy każdemu!

Wyróżnia nas bogaty asortyment okularów, zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Stawiamy na materiały do opraw najwyższej jakości oraz zaawansowane technologie soczewek okularowych. Znajdziesz u nas najnowsze i będące ostatnim krzykiem mody modele. Robimy, co w naszej mocy, by klienci wychodzili od nas zadowoleni. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wybór okularów to nie tylko droga ku poprawie wzroku, ale i element budowania swojego wizerunku. W okularach musimy czuć się pewnie i komfortowo. Wybór oprawek dostępnych w salonie Oko na Oko w Komorowie sprawia, że nasi klienci mogą na to liczyć.

Optyk dla klientów z Pruszkowa

Mieszkasz w Pruszkowie i szukasz optyka, który pomoże Ci dobrać odpowiednie szkła? Zapraszamy serdecznie do salonu Oko na Oko w Komorowie. Znajdujemy się zaledwie 10 min jazdy samochodem od centrum Pruszkowa i bardzo chętnie zajmiemy się dla Ciebie badaniem wzroku i dopasowaniem odpowiedniego rozwiązania do jego korekcji. Dołącz do grona zadowolonych klientów z regionu i zwiększ komfort swojego życia po odwiedzinach optyka Oko na Oko. Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku pod okiem optometrysty wszystkich chętnych klientów z Pruszkowa!

Badanie wzroku dla klientów z Brwinowa w naszym salonie

Nasz salon jest również otwarty na klientów chcących przeprowadzić badanie wzroku i mieszkających w Brwinowie. Dojazd z centrum tej miejscowości do naszego optyka w Komorowie zajmuje samochodem niecałe 20 min. Tylko tyle swojego czasu musisz zainwestować, by znaleźć się pod opieką profesjonalnego optyka i optometrysty, który dokładnie zbada Twój wzrok i znajdzie sposób na jego korektę.

Szukasz optyka w Nadarzynie?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz salon jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nadarzyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Komorowa, a do naszego salonu dojedziesz z niego w niecałe 15 min. Jeśli chcesz zapisać się na wizytę u optyka w Nadarzynie, to skorzystaj z naszej oferty i pozwól zbadać swój wzrok fachowcom dysponującymi nowoczesnymi i dokładnymi urządzeniami. Dodatkowo w salonie Oko na Oko czeka na Ciebie szeroki wybór modnych oprawek. Z pewnością wyjdziesz od nas zadowolony!

Optyk otwarty na klientów z Grodziska Mazowieckiego

W naszym salonie optycznym mile widziani są również klienci z Grodziska Mazowieckiego. Jest to jedna z większych miejscowości w regionie, aczkolwiek jesteśmy przekonani, że to właśnie u nas klienci mogą liczyć na najwyższy poziom świadczonych usług, fachową opiekę i profesjonalne badanie wzroku. Jeśli chcesz, by zaopiekowali się Tobą specjaliści, to rozważ odwiedziny salonu Oko na Oko. Z centrum Grodziska Mazowieckiego dojedziesz do naszego optyka w około 20 min. Zapraszamy!

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszego salonu optycznego

Oko na Oko to optyk w Komorowie, którego drzwi są zawsze otwarte dla osób szukających wsparcia dla zdrowia swoich oczu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz badania wzroku w wykonaniu doświadczonego optometrysty, doboru odpowiednich szkieł z pomocą optyka, czy po prostu chcesz odświeżyć swój wygląd nowymi okularami – zapraszamy do naszego salonu wszystkie zainteresowane osoby z Komorowa, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Nadarzyna, Brwinowa i okolic.

Dbamy o to, aby każdy klient poczuł się u nas dobrze, w atmosferze pełnej zaufania i profesjonalizmu. Towarzyszymy Ci od momentu badania wzroku, poprzez fachowe doradztwo, aż do momentu kiedy wybierzesz idealne okulary dla siebie. Zadzwoń, napisz do nas lub umów wizytę online, aby przekonać się, jak wiele możesz zyskać, dążąc do korekty swojego wzroku z Oko na Oko.