Sposoby na zaparowane okulary

 
Sposoby na zaparowane okulary

Sposoby na zaparowane okulary

Parowanie okularów korekcyjnych jest zjawiskiem nie tylko uciążliwym, ale nawet niebezpiecznym. Osoby, noszące okulary wiedzą jak dokuczliwy jest to temat. Idzie zima i znowu problem będzie bardzo powszechny. Co zrobić, aby okulary nie parowały? Odpowiadamy!

Do zaparowania okularów dochodzi w momencie skraplania się wilgoci zawartej w powietrzu i osiadaniu jej na soczewce okularowej. Ze zjawiskiem tym najczęściej można się spotkać zimą lub jesienią, gdy dochodzi do szybkiej zmiany temperatury.  Jak sobie z tym poradzić?

 

 

Jak uniknąć zaparowania okularów?

 

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu okularów na nosie. W taki sposób, aby zostałą utworzona odpowiednia cyrkulacja powietrza - z zewnątrz i tego wydychanego przez nas. Jak to zrobić? Oprawki nie powinny opierać się o naszą twarz - poza noskami oczywiście. Nie wskazane jest w takim przypadku dotykanie okularami do policzków i kości czołowej. Jeśli Twoje oprawki posiadają tzw.noski regulacja będzie zdecydowanie łatwiejsza. Jeśli niestety ich nie ma, wtedy można delikatnie dokonać regulacji na długości zauszników. Jednak pamiętaj, że takie regulacje powinien wykonywać optyk. Nie rób tego samemu w domu aby nic nie uszkodzić. Fachowiec zrobi to bezpiecznie i profesjonalnie, a Ty potem bez kłopotu będziesz mógł okulary idealnie ułożyć na nosie. 

 

 

Zdecydowanie ważnym aspektem jest wybór możliwie najlepszych soczewek i powłok zapobiegającym parowaniu okularów. Wykorzystanie powłoki hydrofobowej   na soczewkach w okularach, pozwala na zminimalizowanie parowania. Taka soczewka jednocześnie ma właściwości szybszego odparowywania, gdy z powodu trydnych warunkow jednak do tego dojdzie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od nas żadnego zaangażowania w obsługę okularów poza odpowiednim wyborem podczas zakupów. 

 

 

Jeśli  mamy już swoje okulary i niestety nie zdecydowaliśmy sie na powłokę hudrofonową, to mamy jeszcze jedno wyjście. W salonach optycznych można zakupić płyny i żele zapobiegające parowaniu okularów oraz ułatwiające ich szybsze odparowywanie. Sa to doraźne sposoby radzenia sobie z tym problemem, jednak wiele osób je sobie chwali. Nałożenie warstwy chroniącej na soczewki da nam komfort użytkowania na pewien czas. 

 

 

 

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
okulary przeciwsłoneczne
okulary korekcyjne
Optyczne nowości
Katalog produktów
ul. Sasanek 1C
05-806 Komorów
pon - pt: 10.00 - 19.00
sob: 10.00 - 14.00